Otázky a odpovědi

Kolik by stálo nové auto.?

Mohl by to být například Nisan King Cab 2,5TD,který je k mání za 150 000Kč.Dotace od kraje činí 80% to je 120 000Kč.V současné době je zájemce,který by odkoupil starou AVII za 20 000Kč.Takže auto o 30let mladší a s lepším využitím pro náš sbor by nás vyšlo na 10 000Kč.

Proč nové auto?

V našem sboru je 33 členů,z toho většina bydlí mimo obec,takže k eventuelnímu zásahu není moc lidí k dispozici.Když k tomu připočteme,že k řízení DA 12 který nyní vlastníme je třeba řidičského oprávnění skupiny C,tak se možnost vyjetí rovná skoro 0%.Obec se svažuje spolu s chatovou osadou prudce dolů z kopce až do Křižanovické přehrady u které je spousta chat s úzkými nebo žádnými příjezdovými cestami.Tento terén avie a někdy ani technika profesionálních hasičů nezvládá.A proto si myslím,že by zde měl být teréní pickup 4x4 jako výjezdové auto s pěti místy k sezení,plovoucím čerpadlem,elektrocentálou a možná i nafukovacím člunem.